Sociální a právní poradna na farním úřadě

- - -    - - -        - - -

Díky projektu TANDEM aneb SPOLU TO ZVLÁDNEME, Vám nabízíme zdarma rozšíření služby Sociální poradny na kontaktním místě přímo u Vás ve Zdounkách.

Kdy a kde nás můžete kontaktovat?

Kontaktní místo Sociální poradny v terénu:

Zdounky, Zákostelí 36 - farní úřad

ST 09:30 – 14:00

Odpolední termín pro pracující jen po předchozí domluvě ve středu 14:00 -17:00

Projekt: TANDEM aneb Spolu to zvládneme

Sociální pracovnice:

Veronika Běhalová, DiS., tel.: 732 518 381

Co Vám bezplatně nabízíme?

• Dluhové poradenství – např. sepsání žádostí o splátkové kalendáře, pomoc při vyjednávání s věřiteli, informace o insolvenčním návrhu (tzv. osobním bankrotu), příprava k jeho sepsání.

• Poradenství v oblasti exekuce – návrh na zastavení exekuce, odklad exekuce, námitky proti výši exekučních nákladů, vyškrtnutí věcí ze soupisu exekuce, vylučovací žaloba, asistence při vyjednávání s exekutory.

• Rodinné poradenství– sepisování návrhů na úpravu práv a povinností k nezletilým či zletilým dětem, úpravy výživného, příspěvek na výživu a úhradu některých potřeb neprovdané matce, rozvodová problematika (vyživovací povinnost mezi manžely, rozvod, úprava společného jmění manželů).

• Bytová problematika– konzultace nájemních smluv a vztahů, informace o možnostech sociálního bydlení.

• Sociální poradenství – informace o sociálních dávkách, pomoc při sepisování žádostí v oblasti dávek, informace o pomoci z Tříkrálové sbírky, úvěrové jízdenky, doprovod na úřady, instituce, případně terénní forma poradenství (v závislosti na kapacitě poradny).

Více informací naleznete na:

Podpora a rozvoj vybraných sociálních služeb ve Zlínském kraji je spolufinancován Evropskou unií, Evropským sociálním fondem z Operačního programu Zaměstnanost.